Współpraca z NGO

NGO: Twoja przestrzeń publiczna
 
27 września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Projekt: Prus”.
Głównym tematem dyskusji była możliwość działania uczniów liceum w przestrzeni publicznej.
O naszym wpływie na kształt i kulturę społeczeństwa opowiedzieli: Olga Gapińska i Rafał Flis – przedstawiciele „Polski Młodych”, a także Karol Stefański z „Projektu: Polska.” 
Poznaliśmy również Adama Szłapkę: byłego radnego i sekretarza PP, który obecnie pracuje w kancelarii prezydenta. Adam opowiedział nam o tym, w jaki sposób działalność w organizacjach pozarządowych wpłynęła na szybki rozwój jego kariery.
 
Nasze warsztaty spotkały się z szerokim odzewem wśród uczniów, którzy postanowili przyjść na spotkanie Projektu Polska lub wziąć udział w rekrutacji do Fabryki Energii Społecznej – programu, który umożliwia zdobycie trzynastu tysięcy złotych na realizację własnego pomysłu, profesjonalne szkolenie oraz certyfikat z zarządzania projektami.
Zapraszamy także i Ciebie ;)
 
 

 

Polska Fundacja Sportu i Kultury

Nasi wolontariusze odwiedzili uczniów  z  Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach k/Piaseczna. Zespół wokalno – instrumentalny przedstawił  program artystyczny, dziewczęta przygotowały prezentację multimedialną o karnawale zakończoną quizem z nagrodami. Uczennice z IIb liceum prowadziły zajęcia muzyczno-ruchowe. Odbyły się również warsztaty plastyczne,  podczas których razem  z uczniami szkoły specjalnej robiliśmy maski karnawałowe. Spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą przy dźwiękach karnawałowej muzyki. Pozostawiliśmy   po sobie mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem i empatią. Dziękujemy i  do zobaczenia.