Biblioteka

Nauczyciele bibliotekarze:

  • Monika Jankowska
  • Lucyna Rębowska
  • Renata Witer 

 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek       7.30 - 16.30
Wtorek                7.30 - 16.30
Środa                  7.30 - 16.30
Czwartek            7.30 - 16.00
Piątek                 7.30 - 16.30

            Biblioteka szkolna, zgodnie z propagowanym hasłem „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” zaprasza do korzystania z bogatego księgozbioru lektur szkolnych, literatury pięknej, popularno–naukowej, słowników, podręczników i innych materiałów.

            Akcja zbierania poduch i poduszek zaowocowała kolekcją wygodnych siedzisk, które w zacisznym kącie biblioteki pozwalają odpocząć od zgiełku przerw, poczytać w spokoju czy posłuchać w ciszy muzyki płynącej ze słuchawek.

            Cały czas są także do dyspozycji gry planszowe i puzzle, a półka „Od czytelnika dla czytelnika” pęka w szwach z powodu liczby przynoszonych na wymianę książek. Na bieżąco pojawiają się informacje o tym, co dzieje się  ciekawego w Warszawie, a przede wszystkim na Saskiej Kępie (szczególnie w pobliskim PROMie Kultury i w naszej ulubionej Bibliotece Publicznej, przy ul. Meksykańskiej).

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook (w wyszukiwarce facebook’owej należy wpisać: Biblioteka ZS 77 w Warszawie). Utworzyliśmy go, aby szybciej informować Was o naszych działaniach, dostępnych książkach, o które uczniowie pytają, zmianach, jakie wprowadzamy w celu stworzenia miłej i zachęcającej do lektury atmosfery.

W każdą środę działa Dyskusyjny Klub Książki, a w czwartki  zapraszamy miłośników gier planszowych. W piątkowe popołudnia bibliotekę „opanowują” miłośnicy RPG-ów.

Kącik informacyjny dla maturzystów, interesujące czasopisma młodzieżowe, złote myśli i sentencje na poprawę humoru... – to wszystko w naszej bibliotece.

Nasza biblioteka jest szczególnym miejscem w szkole, gdzie każdy może miło spędzić czas na przerwach oraz przed i po lekcjach, odrobić prace domowe, zrelaksować się, poznać innych uczniów i nawiązać nowe przyjaźnie.

Zapraszamy serdecznie!