Og├│lnopolski Konkurs J─Özyka Angielskiego FOX

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Plakat konkursu

Ide─ů konkursu ÔÇô 1 marca odby┼éa si─Ö jego XVI edycja - jest motywowanie uczni├│w do nauki j─Özyka angielskiego poprzez udzia┼é w te┼Ťcie, do rozwi─ůzania kt├│rego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, s┼éownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki. Test sk┼éada si─Ö z trzydziestu zada┼ä wielokrotnego wyboru.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. I-II gimnazjum), Lions (III kl. gimnazjum, I kl. liceum), Eagles (II-III kl. szkół ponadgimnazjalnych).

Test przeprowadzany jest we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu
i o tej samej godzinie, w tym roku odby┼é si─Ö 1 marca.

G┼é├│wn─ů nagrod─ů w konkursie jest udzia┼é w obozie j─Özykowym.

Dla uczestnik├│w z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane s─ů nagrody rzeczowe.

W naszej szkole w konkursie wzi─Ö┼éo udzia┼é 72 uczni├│w; a┼╝ 18 os├│b wyr├│┼╝niono wynikiem bardzo dobrym lub dobrym.

W kategorii  Ducks (I i II klasa gimnazjum)ocen─Ö bardzo dobr─ů otrzymali nast─Öpuj─ůcy uczniowie:
 Franciszek Ryt
Jan Bogdański
Natalia Nedwidek
Dominika Bartoszek
Maria Porycka
Paulina Chy┼╝y
Katarzyna Foks
W kategorii  Ducks ocen─Ö  dobr─ů otrzymali nast─Öpuj─ůcy uczniowie
Marlena Bułanow
Kinga Kuźmińska
Patryk Aleksandrowicz
Anna Piskorz
Tymon Męciński
W kategorii Lions  (III gimnazjum i I LO)  ocen─Ö bardzo dobr─ů otrzyma┼éa:
Marianna Wichowska
W kategorii Lions  (III gimnazjum i I LO)  ocen─Ö dobr─ů otrzyma┼éy:
Małgorzata Lenartowicz
Ewa Sobiczewska
Anna Jastrz─ůb
Dorota Kacprzyk
W kategorii Eagles (II LO)  ocen─Ö dobr─ů otrzyma┼é:
Kacper Urzykowski

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Rozdanie dyplom├│w nast─ůpi w czasie uroczysto┼Ťci  zako┼äczeniu roku szkolnego.

Zapraszam wszystkich uczniów do uczestniczenia w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

Opiekun konkursu Anna Cichoń-Pyłka