Polska Fundacja Kultury i Sportu

Z Polsk─ů Fundacj─ů Kultury i Sportu rozpocz─Öli┼Ťmy wsp├│┼éprac─Ö od realizacji projektu
ÔÇ×Akcja-ReakcjaÔÇŁ w 2010 roku. Uczniowie licznie zaanga┼╝owali si─Ö w ten projekt,
polegaj─ůcy na integracji i wspieraniu uczni├│wniepe┼énosprawnych intelektualnie i fizycznie z Zespo┼éu Szk├│┼é Specjalnych w ┼übiskach.

Kilka razy w roku odwiedzali┼Ťmy uczni├│w tej plac├│wki, prowadz─ůc dla nich warsztaty plastyczne, sportowe, taneczno-muzyczne.
W przerwach zaj─Ö─ç zasiadali┼Ťmy do wsp├│lnie przygotowanego posi┼éku.

Realizuj─ůc ten projekt,uczniowie naszej szko┼éy wykazywali si─Ö du┼╝─ů kreatywno┼Ťci─ů i empati─ů.
Szczeg├│lnie wiele rado┼Ťci sprawia┼éy uczniom nasze wizyty przed┼Ťwi─ůteczne.
Wolontariusze przygotowywali dla wszystkich  miko┼éajkowe prezenty, wystawiali przedstawienia teatralne wed┼éug w┼éasnych  scenariuszy, organizowali wsp├│lne kol─Ödowanie i liczne zabawy.

Każdorazowo w spotkaniach w Łbiskach uczestniczyło ok. 40 wolontariuszy z naszej szkoły i tyle samo uczniów niepełnosprawnych.
Realizacja tego projektu by┼éa wa┼╝nym do┼Ťwiadczeniem dla wszystkich, pomagaj─ůcym lepiej zrozumie─ç, czym jest  tolerancja i szacunek dla ka┼╝dego cz┼éowieka.

Drugim projektem w ramach wsp├│┼épracy z Polsk─ů Fundacj─ů Kultury i Sportu by┼éa og├│lnopolska debata Forum M┼éodzie┼╝y,
kt├│ra odby┼éa si─Ö 27 wrze┼Ťnia 2012r. w Pa┼éacu Kultury i Nauki  w Warszawie.
Ponad 100 uczniów naszej szkoły zaangażowało się w prace organizacyjne oraz aktywne uczestnictwo w tej debacie.

W ramach Forum odbyły się:

debaty tematyczne,

dyskusje nt. przysz┼éo┼Ťci edukacji, aktywno┼Ťci obywatelskiej,wolontariatu,

warsztaty zwi─Ökszaj─ůce kompetencje uczni├│w,

spotkania z decydentami

spotkania z lud┼║mi sportu i kultury m.in.:  Anita W┼éodarczyk,  Mateusz Ku┼Ťnierewicz

Forum M┼éodzie┼╝y by┼éo  znakomit─ů okazj─ů do pokazania m┼éodzie┼╝y, ┼╝e mo┼╝e by─ç ona aktywnym uczestnikiem w ┼╝yciu spo┼éecznym.