Innowacje i eksperymenty

Nieopublikowany

 

„Projekt: Prus” - nowa inicjatywa uczniowska
 
Nasza inicjatywa skierowana jest do uczniów, którzy myślą o aktywnym i kreatywnym wykorzystaniu czasu spędzanego w szkole.
 
Jeśli Twoje zainteresowania wychodzą poza ramy planu lekcji, to na pewno znajdziesz coś dla siebie!
Proponujemy cykl warsztatów i spotkań, na które zapraszamy specjalistów z interesujących nas dziedzin (m.in. kultura, nauka, działalność charytatywna) i ciekawych ludzi, którzy odnieśli sukces.
Chcemy, aby wiedza i zdobywane umiejętności pochodziły  z najlepszego źródła i inspirowały do działania!


 
 
NGO: Twoja przestrzeń publiczna
 
27 września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Projekt: Prus”.
Głównym tematem dyskusji była możliwość działania uczniów liceum w przestrzeni publicznej.
O naszym wpływie na kształt i kulturę społeczeństwa opowiedzieli: Olga Gapińska i Rafał Flis – przedstawiciele „Polski Młodych”, a także Karol Stefański z „Projektu: Polska.” 
Poznaliśmy również Adama Szłapkę: byłego radnego i sekretarza PP, który obecnie pracuje w kancelarii prezydenta. Adam opowiedział nam o tym, w jaki sposób działalność w organizacjach pozarządowych wpłynęła na szybki rozwój jego kariery.
 
Nasze warsztaty spotkały się z szerokim odzewem wśród uczniów, którzy postanowili przyjść na spotkanie Projektu Polska lub wziąć udział w rekrutacji do Fabryki Energii Społecznej – programu, który umożliwia zdobycie trzynastu tysięcy złotych na realizację własnego pomysłu, profesjonalne szkolenie oraz certyfikat z zarządzania projektami.
Zapraszamy także i Ciebie ;)
 
 

 

 


ON ZAWSTYDZIŁ BEAR’A GRYLLS’A

Trzech facetów
Jeden sponsor na 1000 wniosków
8000 kilometrów
I wielkie marzenie.


LONG WALK PLUS EXPEDITION

Czyli jak to jest przemierzyć Rosję, Mongolię, Chiny, Nepal i Indie śladami uchodźców II Wojny Światowej.

12 grudnia chyba wszyscy uczestnicy spotkania Long Walk Plus Expedition zatęsknili za odrobiną adrenaliny i przygody. I raczej trudno było tego uniknąć, słuchając opowieści Tomka Grzywaczewskiego, który wziął sprawy w swoje ręce i wyruszył w niezwykłą podróż. Ale nie sam. Bartka Malinowskiego i Filipa Drożdża (operatora kamery) poznał przypadkiem przez Internet. Może wydawać się trochę dziwne, że obcy sobie ludzie w trzy miesiące znajdują sponsora spośród 1000 potencjalnych i planują wyprawę, której przygotowanie powinno zająć co najmniej rok. Ale jak to Tomek powiedział – wariaci się przyciągają. Daliśmy się wciągnąć w niezwykłą opowieść: trochę o patriotyzmie, trochę o różnych kulturach i ludziach, którzy żyją jakby w zupełnie innym świecie. Przede wszystkim jednak o tym, że wszystko można, jeśli tylko się chce – entuzjazm zawsze przyciąga sponsorów ;) (I jeszcze też trochę o tym jak to jest cyt. „widzieć przez pół roku codziennie rano ryj tego samego faceta” :)

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy? Nie powiemy – trzeba było przyjść na spotkanie ;) Ale zapraszamy następnym razem.
 
Chłopaków możecie polubić na facebook’u:
https://www.facebook.com/Longwalkplusexpedition
A więcej zdjęć i informacji znajdziecie na stronie:
http://longwalk.pl/

Do zobaczenia w niedalekiej przyszłości,
Projekt Prus

(Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować Pani Marcie Rafalskiej (znanej szerzej jako Pani Pietrzak), która trzyma nad nami pieczę i wszystko organizuje a potem mówi, że „wcale nic nie zrobiła” ;) Kłamie strasznie.)