Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Darią Galant

W dniu 16 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie autorskie z panią Darią Galant – powieściopisarką, autorką wierszy, opowiadań, dramatów, esejów i felietonów.

W dorobku pisarskim Darii Galant znajdują się książki: „Bóg ukrył się w górach”, „Południca”, „Siostry Opposto”, „Dwór Wiatrów” – powieści, „Lilith”- zbiór wierszy, „Kobieta o oczach rzeki”- zbiór opowiadań, „Departament Straconego Czasu”- dramat w III aktach.

Daria Galant to także twórczyni kina dokumentalnego i poetyckiego oraz  scenarzystka, tworząca scenografię do swoich filmów: „Nadbużański Teatr Konny”, „Musiałowicz”, „Daniel i konie”, „Opowieść o koniach i ludziach. Anna Dębska”, „Magia Kurpiów Białych”.

Pasją artystki są konie. Jest ich hodowcą oraz autorką metody pracy z psychiką koni ”Holy Equus”.

Spotkanie z Darią Galant zostało poprzedzone wystawą w bibliotece szkolnej poświęconą życiu i twórczości pisarki i zainaugurowało w szkole VI Twórcze Spotkania Humanistyczne. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III LO o profilu humanistycznym i z innych klas, którzy będą zdawać maturę rozszerzoną z języka polskiego oraz gimnazjaliści z klasy III e.

Autorka opowiadała o początkach swej pracy w redakcji „Kuriera Polskiego”, swej pasji pisarskiej, zapoczątkowanej już w szkole podstawowej, swoich zainteresowaniach i twórczych inspiracjach oraz o tym, że nie mogłaby tworzyć w oderwaniu od świata przyrody, ludowych wierzeń i legend.  Nie zabrakło anegdot i wspomnień z okresu szkolnego i studenckiego. Mówiła o potrzebie realizowania marzeń i życia w zgodzie z samym ze sobą. Chętnie odpowiadała na wszystkie zdawane przez uczniów pytania.

Daria Galant podarowała czytelnikom naszej biblioteki swoją najnowszą książkę pt. „Dwór Wiatrów” – zapraszamy do lektury.