Program Wars i Sawa


Program wspierania uczniów uzdolnionych Wars i Sawa

 

Program WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki - czyli SeNS

 

Z przyjemnością informujemy, że w ramach programu Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy nasze Liceum zostało objęte patronatem
Zachęty- Narodowej Galerii Sztuki.

Program WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki - czyli SeNS wspierania uzdolnionych, skierowany jest do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.Oferta patronacka stwarza możliwość zaangażowania w niestandardowe aktywności zarówno uczniów jaki i ich nauczycieli.

Młodzież XXXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa będzie uczestniczyć w cyklu warsztatów w Zachęcie- Narodowej Galerii Sztuki, mających na celu przybliżenie twórczości współczesnych artystów oraz różnych technik, mediów i nurtów w sztuce.

Sztuka współczesna uczy eksperymentowania, odważnego myślenia nieopartego na schematach. Realizowany program umożliwia młodzieży wyrażanie własnego zdania na temat aktualnych wystaw. Każde spotkanie składa się z części teoretycznej — na wystawie i części praktycznej, podczas których uczniowie zapoznają się z dziełami prac plastycznych.