Andrzej Supron w Prusie

Spotkanie ze sportowcem

Andrzej Supron - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników wszechczasów na świecie.
Wicemistrz olimpijski, mistrz świata i Europy, który łącznie zdobył 16 medali na najbardziej prestiżowych imprezach na świecie.
Obecnie sędzia międzynarodowy, trener, komentator sportowy, konferansjer i aktor - w dniu 31 maja 2017 r. gościł w naszej szkolnej bibliotece.

Mistrz podczas spotkania, które odbyło się pod hasłem „Moje czytelnicze pasje”
wspominał swoje związki z biblioteką (jego mama pracowała w bibliotece) oraz nawiązał do najlepszej książki jaką przeczytał
tj. do autobiografii Kirk'a Douglasa pt. „Syn śmieciarza” i przekonywał zebraną młodzież do optymistycznego podchodzenia do życia.
Andrzej Supron uważa, że w dzisiejszych czasach najlepiej sprawdzają się audiobooki szczególnie podczas jazdy samochodem.
Jemu samemu zdarza się, że jeszcze po wjechaniu do garażu słucha rozdziału do końca.

Sportowy życiorys gościa zdominował dyskusję.
Spotkanie, które bardzo podobało się uczniom, zakończyły wspólne zdjęcia i autografy.