VII Ogólnopolski Konkurs Translatorski

WYNIKI I ETAPU VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TRANSLATORSKIEGO

Serdecznie gratulujemy przejścia do II etapu Konkursu następującym osobom:

1. Jakub Czasak – XXXIX LO im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie.
            2. Michalina Francuz – II LO im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej w Poznaniu
            3. Laura Kędzierska - XXXV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Prusa w Warszawie
            4. Jakub Naruk – I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku
            5. Natalia Olszewska – I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku
            6. Kamila Pęciak – IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie
            7. Kristina Smetanina – XXXV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Prusa

II etap konkurs odbędzie się 7 marca 2018 o godz. 12.30 w budynku naszej szkoły. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 8 marca.

Zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
do udziału w konkursie na najlepsze tłumaczenie wyznaczonego tekstu literackiego lub popularnonaukowego
na język angielski oraz wyznaczonego tekstu literackiego lub popularnonaukowego na język polski.
Tym razem, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, tematem przewodnim jest wolność.

W I etapie konkursu prosimy o przetłumaczenie podanego tekstu z języka polskiego na język angielski i nadesłanie prac do 11 stycznia 2018

Wyniki I etapu konkursu zostaną ogłoszone do 19 stycznia 2018.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu oraz pobranie karty zgłoszeniowej i tekstu do tłumaczenia z naszej strony internetowej www.prus.edu.pl.
Konkurs jest objęty patronatami Kuratorium Oświaty w Warszawie i Burmistrza Miasta Stołecznego Warszawy.

Dokumenty do pobrania:

Tekst do tłumaczenia
Formularz zgłoszeniowy i zgoda rodziców