Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Nieopublikowany

W naszej szkole ochodzony był w piątek (28.09.2018) Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Jest to incjatywa Komisji Europejskiej skierowana tylko i wyłącznie do szkół, która ma za zadanie podniesienie statusu wychowania fizycznego i sportu w szkołach, stworzenie atmosfery zabawy i radości poprzez aktywność fizyczną dla młodych ludzi, propagowanie zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia przez cały okres nauki, zachęcanie do wybierania postaw włączających i rozwijania umiejętności społecznych wśród uczniów. Hasłem tegorocznej akcji było: #beactive.
Młodzież naszego liceum miała możliwość wybrania jednej z wielu aktywności sportowych, jakie przygotowali dla nich nauczyciele wychowania fizycznego. Był to m.in. maraton tańca i fitnessu, rozgrywki w koszykówkę, turniej piłki siatkowej oraz zawody dużyn mieszanych w piłkę ręczną.