Uroczysto┼Ťci

9.11.2018 punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szko┼éy spotykaj─ů si─Ö w Sali gimnastycznej.

Pada komenda baczno┼Ť─ç i rozlegaj─ů s┼éowa Jeszcze Polska nie zgin─Ö┼éa.

┼Üpiewaj─ů wszyscy ci, kt├│rzy ju┼╝ obejrzeli program s┼éowno-muzyczny i ci, kt├│rzy uczestniczyli w lekcjach okoliczno┼Ťciowych prowadzonych przez nauczycieli i koleg├│w oraz w lekcjach wychowawczych i czytelniczej masie krytycznej. Po chwili podnios┼éej zadumy zamiana.
Szkolny dzień kończy się znów w sali gimnastycznej.
I tak jak poprzednio wyst─Öpy uczniowskie poprzedza wyst─ůpienie Joanny Wolfram o bohaterach polskiej drogi ku niepodleg┼éo┼Ťci.
Pani profesor m├│wi przede wszystkim o mniej powszechnie znanym prezydencie Warszawy z czas├│w okupacji niemieckiej
i pierwszych lat odradzaj─ůcego si─Ö pa┼ästwa Piotrze Drzewieckim.
Jego postawa, zaanga┼╝owanie w sprawy publiczne i pracowito┼Ť─ç przypominaj─ů etos patrona naszej szko┼éy Boles┼éawa Prusa.