Festiwal Nauki 2019

Nieopublikowany

W dniach 6.7.8. 03.2019.w murach naszej szkoły odbył się po raz kolejny Festiwal Nauki

Były to trzy dni nauki poprzez zabawę i eksperyment.

W pierwszym dniu uczniowie należący do Klubu Młodych Odkrywców oraz projektu Badacz Wody przygotowali swoim kolegom eksperymenty w ramach Festiwalu Wody.

W drugim dniu festiwalu gościliśmy specjalistów z różnych dziedzin wiedzy nauk przyrodniczych. Odwiedzili nas wykładowcy i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Geofizyki PAN, Centrum Badań Kosmicznych, Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN, Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego, przedstawiciele firmy Skriware, OEIiZK, oraz Żandarmerii. Wystąpienia dotyczyły między innymi: globalnego ocieplenia , alternatywnych źródeł energii, fizyki ze smartfonem, współczesnych wyzwań redakcji map i wizualizacji kartograficznej, ewolucji biologicznej współczesnego człowieka, polskiego laboratorium naukowego w sercu Arktyki - Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie, komet - od wirów ognistych po czasy współczesne, nieskończoności, druku 3D, skali świata: od cząstek subatomowych do galaktyk i wielkich struktur wszechświata, pokazu samoobrony.

Trzeciego dnia odbyły się „wybuchowe” warsztaty chemiczne prowadzone przez przedstawicieli Centrum Małej Skali w Toruniu.