Festiwal Nauki 2019

W dniach 6.7.8. 03.2019.w murach naszej szkoły odbył się po raz kolejny Festiwal Nauki

Były to trzy dni nauki poprzez zabawę i eksperyment.

W pierwszym dniu uczniowie nale┼╝─ůcy do Klubu M┼éodych Odkrywc├│w oraz projektu Badacz Wody przygotowali swoim kolegom eksperymenty w ramach Festiwalu Wody.

W drugim dniu festiwalu go┼Ťcili┼Ťmy specjalist├│w z r├│┼╝nych dziedzin wiedzy nauk przyrodniczych. Odwiedzili nas wyk┼éadowcy i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Geofizyki PAN, Centrum Bada┼ä Kosmicznych, Centrum Astronomicznego im. Miko┼éaja Kopernika PAN, Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego, przedstawiciele firmy Skriware, OEIiZK, oraz ┼╗andarmerii. Wyst─ůpienia dotyczy┼éy mi─Ödzy innymi: globalnego ocieplenia , alternatywnych ┼║r├│de┼é energii, fizyki ze smartfonem, wsp├│┼éczesnych wyzwa┼ä redakcji map i wizualizacji kartograficznej, ewolucji biologicznej wsp├│┼éczesnego cz┼éowieka, polskiego laboratorium naukowego w sercu Arktyki - Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie, komet - od wir├│w ognistych po czasy wsp├│┼éczesne, niesko┼äczono┼Ťci, druku 3D, skali ┼Ťwiata: od cz─ůstek subatomowych do galaktyk i wielkich struktur wszech┼Ťwiata, pokazu samoobrony.

Trzeciego dnia odby┼éy si─Ö ÔÇ×wybuchoweÔÇŁ warsztaty chemiczne prowadzone przez przedstawicieli Centrum Ma┼éej Skali w Toruniu.