Żegnamy

Nieopublikowany

Pożegnanie zmarłych nauczycielek naszego liceum śp. Elżbiety Stagrowskiej i Teresy Smoleńskiej- Issat

Msza żałobna za śp Elżbietę Stagrowską odbędzie się 22.03.2019 roku o godz. 10.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Warszawie (ul. Ateńska 12)

Śp Teresa Smoleńska – Issat pracowała w Prusie od 1986 do 1999 roku. Była nauczycielką historii o jasno skrystalizowanych poglądach, ceniącą wiedzę, mówiącą otwarcie o trudnych problemach i meandrach powojennej rzeczywistości.

Śp. Elżbieta Stagrowska pracowała  na Zwycięzców 7/9  najpierw jako nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 17, a od roku 1984
w XXXV LO im Bolesława Prusa. Przeszła na emeryturę w roku 2006, ale w latach 2009-12 znów powróciła do nauczania. Wielu pokoleniom Prusaków zaszczepiła miłość do książek, poczucie realizmu w ocenie rzeczywistości. Lubiana, szanowana i ceniona przez uczniów była rzecznikiem ich praw, wychowawczynią wielu klas.

Żegnamy Je słowami z Faraona Bolesława Prusa :”wszystko marność, pył, a nawet gorzej, bo złudzenie. Jedna rzecz jest wielka i prawdziwa – śmierć”.

Każdy z nas zapamiętał inne sytuacje, zachował inne wspomnienia, rozmowy…

Ale wszyscy mamy poczucie straty i pustki.

Składamy kondolencje Rodzinom, znów odwołując się do Faraona:

człowiek dopóty nie dba o groby, dopóki nie złoży w nich cząstki samego siebie”.