IX Tw├│rcze Spotkania Humanist├│w

IX Tw├│rcze Spotkania Humanist├│w 19 ÔÇô 22 marca 2019 ÔÇô serwis fotograficzny

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i przys┼éuchiwali si─Ö wyk┼éadom.  |
O perspektywach humanistyki i humanist├│w m├│wili zaproszeni go┼Ťcie: dr Mateusz Konieczny i dr Jacek Drozda. Uczestnicy dwugodzinnych warsztat├│w dziennikarza pana Grzegorza Saj├│ra analizowali przyk┼éady mowy nienawi┼Ťci i szukali metod uwolnienia od niej przestrzeni komunikacji spo┼éecznej.
Dzi─Öki wsp├│┼épracy z Wydzia┼éem Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego odby┼éo si─Ö czterna┼Ťcie godzin zaj─Ö─ç. W tym roku koncentrowa┼éy si─Ö przede wszystkim na zagadnieniach j─Özyka, retoryce i manipulacji. Mi─Ödzy innymi pani Ma┼égorzata Talipska m├│wi┼éa o kulturze g┼éuchych (t┼éumaczy┼é pan Bernard Kinow).  Kontaktom ze Stowarzyszeniem Etnograficznym zawdzi─Öczamy trzy spotkania uczni├│w w ramach programu ÔÇ×Okiem etnologaÔÇŁ. Pani Dominika Misiak wprowadza┼éa uczni├│w w tajniki etnomuzykologii. Pani  Karolina Wr├│bel-Bardzik  Razem z uczniami odpowiada┼éa na pytanie:
Dlaczego warto bada─ç relacje mi─Ödzy natur─ů a kultur─ů?  Pan Stefan Sawicki ze Strefy M┼éodych z uniwersytetu SWPS poprowadzi┼é zaj─Öcia po┼Ťwi─Öcone
m.in. zarz─ůdzaniu czasem.  Warsztaty eco ÔÇô dyeing zaprezentowa┼éa pani Marzena Bigaj.  Maksymilian Mac wprowadza┼é uczni├│w w tajniki scenografii. ┼üukasz Paziewski i Zofia Szklarska dali koncert.