Projekt edukacyjny

┼Üwi─Ötujmy w niesko┼äczono┼Ť─ç Rok Matematyki

W  pi─ůtek 13 grudnia w godzinach 8.45 - 12.50 odby┼é si─Ö DZIE┼â MATEMATYKI pod has┼éem ┼Üwi─Ötujmy w niesko┼äczono┼Ť─ç Rok Matematyki.
Zg┼é─Öbiali┼Ťmy  niesko┼äczono┼Ť─ç informacji o fraktalach, paradoksach matematycznych i polskich matematykach.
Wiele dowiedzieli┼Ťmy si─Ö o polskich matematykach ogl─ůdaj─ůc wystaw─Ö zatytu┼éowan─ů Wielcy Matematycy.
Na korytarzu pierwszego pi─Ötra w Zagadkowej szkole mogli┼Ťmy podczas przerw uczestniczy─ç w mini konkursach, rozwi─ůzywa─ç zagadki i rebusy matematyczno - logiczne (niekt├│re okaza┼éy si─Ö bardzo trudne - szczeg├│lnie ta z podkow─ů).
Na zako┼äczenie na hali  zmierzyli┼Ťmy  si─Ö z fraktalem buduj─ůc z m┼éodzie┼╝y ubranej w bluzy prusowskie w Tr├│jk─ůt Sierpi┼äskiego.

Dzi─Ökujemy Zespo┼éowi Matematycznemu za zorganizowanie tego wydarzenia i poszerzenie naszej wiedzy na temat   MATEMATYKI - KR├ôLOWEJ NAUK.

Projekt edukacyjny ÔÇ×Wyjazd naukowy do Urwita┼étuÔÇŁ

W dniach 20-26 maja 2019 r. uczniowie klasy 2D uczestniczyli w wycieczce do Bazy Badawczej UW w Urwita┼écie, aby dowiedzie─ç si─Ö, jak wygl─ůda praca biologa w praktyce. Poprzez obserwacj─Ö otaczaj─ůcej przyrody pod bacznym okiem opiekun├│w, zdobyli do┼Ťwiadczenie m.in. w rozr├│┼╝nianiu gatunk├│w niekt├│rych zwierz─ůt oraz orientacji w terenie. Mieli tak┼╝e okazj─Ö opracowa─ç oraz zaprezentowa─ç wyniki bada┼ä biologicznych podczas seminarium naukowego. Dzi─Öki wsp├│┼épracy, pozytywnemu nastawieniu i zainteresowaniu uczestnik├│w, wycieczka przebieg┼éa w wyj─ůtkowej atmosferze.

Projekt edukacyjny zosta┼é dofinansowany przez Biuro Edukacji Urz─Ödu m. st. Warszawy w ramach Warszawskich Inicjatyw  Edukacyjnych.