Zbliżenie na Muranów

Zapraszamy uczniów warszawskich szkół w wieku od 13 do 23 lat do udziału w konkursie filmowym i fotograficznym na reportaż „Zbliżenie na Muranów"! Czeka aparat fotograficzny! Zwycięskie prace zostaną pokazane na ekranie Kina Muranów na uroczystym wręczeniu nagród!!!

Na prace czekamy do 5 grudnia 2019

Konkurs organizowany jest przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w partnerstwie z Kinem Muranów i ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

 

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie na stronie:
https://www.nowolipki.edu.pl/zblizenie-na-muranow-2019

 

Kilka słów o konkursie:

Serdecznie zapraszamy warszawską młodzież w wieku od 13 do 23 lat do udziału w konkursie, inspirowanym Muranowem - dzielnicą wyjątkową na mapie Warszawy. Wzniesiona na gruzach i z gruzów była miejscem niewyobrażalnej tragedii. Jest pomnikiem pamięci, miejscem bogatym w historię, niegdyś pełną folkloru, różnorodności, tradycji i wyznań. Jak wygląda Muranów dziś? Jak żyje się tam jego mieszkańcom? Zachęcamy do spojrzenia na dzisiejszy Muranów i poszukania interesujących tematów, historii i ciekawych miejsc czy do spaceru szlakiem muranowskich murali bądź podążenia śladami przeszłości, szukając pamiątek, wspomnień, ludzi – świadków historii. Od współorganizatorów konkursu otrzymacie niezbędną pomoc i wsparcie.


Nagrody:

Autorzy zwycięskich prac otrzymają cenne nagrody ufundowane przez Organizatorów aparat fotograficzny, miejsce na zajęciach w pracowni realizacji intermedialnych Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki”. Oprócz nagród rzeczowych zwycięskie prace zostaną pokazane na uroczystym wręczeniu nagród 19 grudnia 2019 roku o godz. 10:30 na ekranie w Kinie Muranów w Warszawie oraz zostaną zamieszczone na stronie internetowej Organizatora.