Prusacy w Sankt Augustin

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY Z XXXV LO Z ODDZIAŁAM DWUJĘZYCZNYMI IM. B. PRUSA W WARSZAWIE I RHEIN-SIEG-GYMNASIUM Z SANKT AUGUSTIN W NIEMCZECH

W dniach 30. 09 – 6.10.2019 r. siedmioro uczniów z klas drugich naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowej wymianie młodzieży ze szkołą w Niemczech. Nasi uczniowie byli goszczeni przez rodziny niemieckie, gdzie mogli poznać ich codzienne życie, zwyczaje i obowiązki. Młodzi ludzie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w szkole i w terenie, podczas których poznawali się w większej grupie, wymieniali doświadczeniami i nawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie. Mieli również szansę wziąć udział w lekcjach w niemieckiej szkole, a także poznać kilka wyrażeń w lokalnym dialekcie Kölsch. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie okolicy. Odwiedziliśmy Bonn i Kolonię, a także weszliśmy na popularny punkt widokowy na wzgórzu Drachenfels. Teraz czas na nas. Już w kwietniu, młodzież z Niemiec przyjedzie do nas z rewizytą.