Ślubowanie 2019

Przyrzekamy, że nie zawiedziemy pokładanych w nas nadziei.

Będziemy kultywować tradycje i tworzyć nowe, które wzbogacą życie naszego liceum.

Nie przestraszą nas wymagania stawiane przez nauczycieli, będą dla nas wyzwaniem.

Będziemy dążyli do zdobycia wiedzy oraz dokonania nowych odkryć.

Jednocześnie będziemy korzystali z doświadczenia innych, aby nasze próby kończyły się większymi i mniejszymi sukcesami.

Zadbamy o życie kulturalne szkoły, wzbogacając je naszymi talentami i pomysłami.

Będziemy siebie nawzajem traktować z szacunkiem, dbając o przyjazną atmosferę, sprzyjającą naszej codziennej pracy.

Po lekcjach nie zapomnimy, że jesteśmy uczniami Prusa i będziemy godnie reprezentowali szkołę w każdej sytuacji.

Będziemy troszczyli się o siebie, ale także o innych, kierując się empatią i niosąc pomoc tam, gdzie jest potrzebna.

Dajemy sobie i innym prawo do popełniania błędów, ponieważ wiemy, że w ten sposób również się uczymy.

Nie chcemy rzucać słów na wiatr, dlatego ich prawdziwość będziemy popierali naszymi czynami i postawą.