Deklaracja dost─Öpno┼Ťci

Deklaracja dost─Öpno┼Ťci strony XXXV Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego
z Oddzia┼éami Dwuj─Özycznymi im.Boles┼éawa Prusa
w Warszawie

XXXV Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůce z Oddzia┼éami Dwuj─Özycznymi im. Boles┼éawa Prusa w Warszawie zobowi─ůzuje si─Ö zapewni─ç dost─Öpno┼Ť─ç swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dost─Öpno┼Ťci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiot├│w publicznych.
O┼Ťwiadczenie w sprawie dost─Öpno┼Ťci ma zastosowanie do strony internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej XXXV Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůce z Oddzia┼éami Dwuj─Özycznymi im. Boles┼éawa Prusa w Warszawie http://www.prus.edu.pl/

Data publikacji strony internetowej: 1998-12-11

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-03-10

Status pod wzgl─Ödem zgodno┼Ťci z ustaw─ů

Strona internetowa jest cz─Ö┼Ťciowo zgodna z ustaw─ů o dost─Öpno┼Ťci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiot├│w publicznych z powodu niezgodno┼Ťci wymienionych poni┼╝ej:

1. B┼é─ůd dla urz─ůdze┼ä mobilnych
  2. Mała czcionka utrudnia czytanie tekstu
  3. Elementy klikalne zbyt blisko siebie
  4. Nieustawiony widoczny obszar
  5. Tre┼Ť─ç szersza ni┼╝ ekran 1 strona
  6. Brak dost─Öpno┼Ťci wszystkich funkcjonalno┼Ťci za pomoc─ů klawiatury.
  7. Cz─Ö┼Ť─ç zdj─Ö─ç nie posiada opisu alternatywnego.
  8. Niekt├│re elementy tekstowe nie maj─ů mo┼╝liwo┼Ťci zmiany rozmiaru czcionki oraz zwi─Ökszenie czcionki powoduje nadmierne ┼éamanie tekstu w kolumnie.
  9. Brak jest mo┼╝liwo┼Ťci zmiany odst─Öp├│w mi─Ödzy wyrazami lub liniami tekstu

Przygotowanie deklaracji w sprawie dost─Öpno┼Ťci

Deklaracj─Ö sporz─ůdzono dnia: 2020-09-22

Deklaracj─Ö sporz─ůdzono na podstawie samooceny.

Skr├│ty klawiaturowe

Na stronie internetowej mo┼╝na u┼╝ywa─ç standardowych skr├│t├│w klawiaturowych przegl─ůdarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problem├│w z dost─Öpno┼Ťci─ů strony internetowej prosimy o kontakt. Osob─ů kontaktow─ů jest Pan Robert Michalski. Prosimy o kontakt na adres e-mail: sekretariat@prus.edu.pl. Kontaktowa─ç mo┼╝na si─Ö tak┼╝e dzwoni─ůc na numer telefonu (22) 617-74-13. T─ů sam─ů drog─ů mo┼╝na sk┼éada─ç wnioski o udost─Öpnienie informacji niedost─Öpnej oraz sk┼éada─ç ┼╝─ůdania zapewnienia dost─Öpno┼Ťci.

Ka┼╝dy ma prawo do wyst─ůpienia z ┼╝─ůdaniem zapewnienia dost─Öpno┼Ťci cyfrowej strony internetowej, lub jakiego┼Ť jej elementu. Mo┼╝na tak┼╝e za┼╝─ůda─ç udost─Öpnienia informacji
w formach alternatywnych. ┼╗─ůdanie powinno zawiera─ç dane osoby zg┼éaszaj─ůcej ┼╝─ůdanie, wskazanie, o kt├│r─ů stron─Ö internetow─ů chodzi oraz spos├│b kontaktu. Je┼╝eli osoba ┼╝─ůdaj─ůca zg┼éasza potrzeb─Ö otrzymywania informacji w formie alternatywnej, powinna tak┼╝e okre┼Ťli─ç form─Ö tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizowa─ç ┼╝─ůdanie niezw┼éocznie i nie p├│┼║niej, ni┼╝ w ci─ůgu 7 dni. Je┼╝eli dotrzymanie tego terminu nie jest mo┼╝liwe, podmiot publiczny niezw┼éocznie informuje o tym, kiedy realizacja ┼╝─ůdania b─Ödzie mo┼╝liwa, przy czym termin ten nie mo┼╝e by─ç d┼éu┼╝szy ni┼╝ 2 miesi─ůce. Je┼╝eli zapewnienie dost─Öpno┼Ťci nie jest mo┼╝liwe, podmiot publiczny mo┼╝e zaproponowa─ç alternatywny spos├│b dost─Öpu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odm├│wi realizacji ┼╝─ůdania zapewnienia dost─Öpno┼Ťci lub alternatywnego dost─Öpu do informacji, mo┼╝na z┼éo┼╝y─ç do podmiotu skarg─Ö na takie dzia┼éanie.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl

Dost─Öpno┼Ť─ç architektoniczna

Spos├│b dojazdu

Budynek znajduje si─Ö przy ul. Zwyci─Özc├│w 7/9 w Warszawie. G┼é├│wne wej┼Ťcie do budynku znajduje si─Ö od ulicy Zwyci─Özc├│w. Do szko┼éy prowadz─ů dwa przej┼Ťcia dla pieszych z kt├│rych tylko przej┼Ťcie przez ulic─Ö Zwyci─Özc├│w posiada sygnalizacj─Ö ┼Ťwietln─ů. Chodnik dla pieszych nie ma wydzielonego pasa dla rowerzyst├│w.

Najbli┼╝szy przystanek autobusowy znajduje si─Ö w odleg┼éo┼Ťci ok. 115 m ( Katowicka 01 ). Nie ma miejsc parkingowych dla os├│b z niepe┼énosprawno┼Ťci─ů.

Wej┼Ťcie do budynku i pomieszcze┼ä szko┼éy

Do budynku prowadzi g┼é├│wne wej┼Ťcie od ul. Zwyci─Özc├│w. Do wej┼Ťcia prowadz─ů trzy stopnie schod├│w. Przy schodach do wej┼Ťcia do budynku znajduje si─Ö podjazd dla w├│zk├│w w postaci pochylni z por─Öczami po obu stronach ( k─ůt nachylenia pochylni 9% ).

Po wej┼Ťciu do budynku szko┼éy po lewej stronie znajduje si─Ö dozorc├│wka. Pomieszczenia administracji szko┼éy oraz klasy lekcyjne nie s─ů dost─Öpne dla os├│b na w├│zkach, poniewa┼╝ prowadz─ů do nich schody, kt├│re nie s─ů wyposa┼╝one w platform─Ö przyschodow─ů.

W budynku nie ma windy. W budynku nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla os├│b niepe┼énosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszcze┼ä mo┼╝na wej┼Ť─ç z psem asystuj─ůcym i psem przewodnikiem. W budynku szko┼éy nie ma p─Ötli indukcyjnych. W budynku nie ma oznacze┼ä w alfabecie brajla ani oznacze┼ä kontrastowych lub w druku powi─Ökszonym dla os├│b niewidomych i s┼éabo widz─ůcych. W budynku nie ma mo┼╝liwo┼Ťci skorzystania z t┼éumacza j─Özyka migowego na miejscu.