#sadziMY

05 października 2021 r. na terenie boiska         szkolnego przedstawiciele klas 1c i 1m posadzili   drzewka iglaste. Drzewka uczniowie otrzymali od   leśników z Nadleśnictwa w Janowie Lubelskim.
 Tym samym nasza szkoła przyłączyła się do   ogólnopolskiej akcji #sadziMY, której głównym   celem jest sadzenie drzewek poza terenem   leśnym.

Akcja #sadziMY została zainaugurowana w 2019 r. po zniszczeniach  dokonanych przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym tego typu kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy, aż po Kaszuby.

zdjęcia Jan Okliński