W tym roku szkolnym 2021/2022  Zespół Szkoły Promującej Zdrowie  wznowił  kolejną edycję Zdrowych dni w Prusie. Programowi patronuje hasło ,,W zdrowe wtorki w Prusie zainspiruj się sportem’’. W każdy wtorek na długich przerwach (10.35 i 12.30) na I piętrze wystawiane są kosze z owocami przeznaczone dla całej  społeczności szkolnej. Na 7 lekcji w małej sali gimnastycznej zainteresowani uczniowie mogą poznać ciekawe dyscypliny sportowe i dowiedzieć się, jak jeść zdrowo! Odbyły się ciekawe spotkania z reprezentantami klas, promującymi zdrowy tryb życia.

17 maja 2022 roku Kalina Marfiak – Kowalski  z klasy 2m opowiedziała o karate. Prelegentki: Marianna Olszewska i Hanna Dyżewska z 3d1 przedstawiły  ,,Konsekwencje spożywania nieumytych warzyw i owoców”.

24 maja 2022 Aleksandra Bojko, tegoroczna maturzystka przybliżyła Prusakom futbol amerykański, a Zosia Wojtera  z klasy 2b opowiedziała o skokach na batucie. Maciej Pilszyk i Oliwer Rowiński z 3d1 omówili  ,,Wpływ wysiłku fizycznego na stan zdrowia”. Pani Iwona Wojda, pielęgniarka szkolna, przekonała nas do stosowania filtrów słonecznych.

30 maja 2022 Adam Małolepszy z klasy 3a opowiedział zebranym o judo – sporcie, w którym odnosi ogólnopolskie sukcesy.
Krzysztof Rak i Franciszek Ćwik z 3d1 przedstawili prezentację dotyczącą szkodliwości palenia papierosów.
Pani Iwona Wojda, pielęgniarka szkolna, odpowiedziała na pytanie, co zrobić, gdy spotkamy kleszcza.

7 czerwca 2022  Ania Kwiatkowska i Jerzy Robiński z klasy 2m  przedstawili  dyscypliny sportowe, które uprawiają – Ania sporty walki a Jurek  wioślarstwo.
Magdalena Gawron i Marta Kozińska z klasy 3d1 zaprezentowały mini wykład ,,Konsekwencje nadużywania leków”.
Pani Iwona Wojda, pielęgniarka szkolna, przekazała uczniom zasady bezpiecznych wakacji.