5 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 385 w Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich. W turnieju wzięło udział 28 drużyn z całego województwa, a naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły.
Drużyna w składzie: Michał Syrkiewicz, Kuba Maryszczak, Bartłomiej Gańko, Zofia Łaszczuk oraz Tymon Wróblewski po bardzo zaciętej rywalizacji zajęła 3. miejsce. Ponadto
w klasyfikacji indywidualnej na poszczególnych szachownicach, Michał Syrkiewicz zajął 2. miejsce na szachownicy pierwszej, a Zofia Łaszczuk – 3. miejsce na szachownicy czwartej.

Drużyny w składach: Gustaw Getka, Piotr Sadowski, Mikołaj Warszawski, Anastazja Verbitska oraz Wit Kubicki, Igor Makowiecki, Kacper Miaśkiewicz, Jaśmina Kanduła, Mikołaj Wróblewski zajęły odpowiednio 13. i 25. miejsce.

Gratulujemy wyniku i życzymy kolejnych sukcesów.