Październik jest miesiącem Świadomości Raka Piersi. W tym szczególnym czasie podejmujemy tematy związane z profilaktyką nowotworu piersi. Uczniowie wspólnie z pielęgniarką szkolną przygotowali wystawę tematyczną , ulotki, broszury i zawieszki. Na korytarzach stały tablice poruszające tematykę profilaktyki raka piersi.

15 października (Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi) w naszej szkole upłynął pod znakiem różowej wstążeczki – symbolu tego dnia.
W ramach solidarności z osobami zmagającymi się z ta chorobą, już od rana uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli przypięte do ubrań różowe wstążeczki. Podczas przerw odbył się kiermasz babeczek i ciast polukrowanych na różowo, część dochodu ze sprzedaży przeznaczono na Fundację RaknRoll Wygraj Życie! W trzech klasach odbyły się wykłady z profilaktyki raka piersi i nauka samobadania na fantomach. Wykład prowadziła położna razem z jedną z Amazonek. Cały dzień rozdawano ulotki, broszury i zawieszki informujące, jak należy się badać oraz różowe bransoletki.

Społeczność Prusa chętnie uczestniczyła w przygotowaniach kampanii promującej zdrowie. Ten dzień na pewno zwiększył samoświadomość uczennic , a wszystkim zwrócił uwagę na konieczność przeprowadzania badań profilaktycznych.

autor zdjęć: Jan Okliński