1 września 2022 o godzinie 10:00 został zainaugurowany  w Prusie nowy rok szkolny 2022/2023.
W hali sportowej spotkali  się uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający naukę w naszej szkole, nauczyciele i rodzice. Zgromadzonych powitała dyrektor szkoły – Pani Anna Naja, życząc młodzieży wiary we własne możliwości, wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Pani Joanna Wolfram wygłosiła wykład, poświęcony sylwetce patrona Bolesława Prusa, podkreśliła również  znaczenie szkoły w środowisku lokalnym.
Nasze liceum jest miejscem przyjaznym uczniom, wspierającym i otwartym na potrzeby młodzieży, jesteśmy więc pewni, że uczniowie klas pierwszych szybko odnajdą się w nowym środowisku i poczują jak w domu.