Klasa 4d w ramach Festiwalu Nauki w Warszawie uczestniczyła w warsztatach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na temat: „PCR – wszechpotężna reakcja niezbędna w każdym laboratorium”. Uczniowie, pracując w laboratorium biologicznym, poznawali technikę kopiowania materiału genetycznego (DNA) oraz elektroforezy DNA . Obie metody mają szerokie zastosowanie w inżynierii genetycznej, biologii i medycynie, np. w kryminalistyce, medycynie sądowej i paleontologii do powielania śladowych ilości DNA, diagnostyce chorób dziedzicznych do wykrywania mutacji genowych, diagnostyce chorób zakaźnych do wykrywania materiału genetycznego drobnoustrojów chorobotwórczych. Uczestnicy mogli zapoznać się z profesjonalnym sprzętem laboratoryjnym oraz poznać zasady jego obsługi. I jako nieliczni z nas mieli okazję niejako zobaczyć  DNA, które jest najważniejszym elementem komórek eukariotycznych.