W środę, 1 czerwca 2022 r.,  w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów klasa 3m, realizująca program Matury Międzynarodowej, zaprezentowała wyniki swoich prac w ramach Group 4 Project. W tym roku uczniowie z grup biologicznej, chemicznej oraz fizycznej- stanowiących komponent przedmiotów eksperymentalnych, wybrali do realizacji dwa tematy: Biodiveristy and Sustainable Development i w ich ramach prowadzili badania dotyczące  jakości wody, sposobów jej oczyszczania, eutrofizacji, wpływu nasłonecznienia na ilość chlorofilu w roślinach oraz  jakości gleby na obszarze miejskim.

Po zakończeniu projektu uczniowie zgodnie przyznali, że samodzielne zaprojektowanie i przeprowadzenie doświadczeń naukowych było dla nich nie tylko nie lada wyzwaniem, ale również świetnym przygotowaniem do pisania prac badawczych (Internal Assessment) z wybranych przedmiotów.