W ramach Festiwalu Nauki w Warszawie klasa 2d1 uczestniczyła w warsztatach w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na temat: „Nasi niewidzialni wrogowie i przyjaciele”. Uczniowie mieli okazję pracować w laboratorium biologicznym, gdzie zostali zapoznani z informacjami na temat wybranych grup mikroorganizmów a następnie pod okiem prowadzących poznawali zasady barwienia bakterii i grzybów.  Metodą Grama barwili wybrane przez siebie szczepy bakterii, które następnie obserwowali pod mikroskopem. Uczestnicy poznali zasady hodowli bakterii na podłożu agarowym oraz wykonali posiewy bakterii ze skóry rąk. Efekty pracy zostały udokumentowane w postaci zdjęć z posiewów i rysunków z obserwacji mikroskopowych.  Warsztaty oprócz wielu emocji  związanych z pracą laboratoryjną, dostarczyły również dużą ilość praktycznej wiedzy oraz uświadomiły uczniom, jak wszechobecne są mikroorganizmy.