To już kolejny raz, kiedy uczniowie i nauczyciele z Prusa idą na ten spektakl do Teatru Polonia. Tym razem z tą niełatwą tematykę zetknęli się uczniowie klas maturalnych: 4b, 4c i 4d1 wraz z nauczycielkami: p. Marią Rutką, p. Karoliną Rafał i p. Agatą Lachor.

Zapiski z wygnania to spektakl wyjątkowy z wielu względów. Po pierwsze, doskonale łączy się z problematyką omawianą obecnie na zajęciach języka polskiego, przez co może stanowić trafny kontekst na egzaminie maturalnym, a po drugie, tym razem wyjątkowo po spektaklu odbyło się spotkanie z autorką tekstu – panią Sabiną Baral. Dzięki temu mogliśmy nie tylko zetknąć się z doskonałą, acz niebywale trudną sztuką, jak również poznać punkt widzenia autorów i realizatorów przedstawienia. Na wszystkich takie wyjście zrobiło duże wrażenie, dlatego z pewnością nie ostatni raz idziemy razem do teatru.