Narodowe święto można uczcić na wiele sposobów. W tym roku, 10 listopada, w przeddzień 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości, uroczystości  w naszym liceum rozpoczęły się Biegiem dla Niepodległej – do biegu/spaceru zaproszone zostały wszystkie klasy i nauczyciele. Nad całością czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

W południe, na boisku, społeczność szkolna, w obecności pocztu sztandarowego, odśpiewała hymn, który został poprzedzony wystąpieniem Natalii Bauner – prezydent SU a zarazem uczennicy klasy 3c. Z zainteresowaniem  wysłuchano pieśni żołnierskiej wykonanej przez uczniów klasy pierwszej. Tę część obchodów przygotował Samorząd Uczniowski.

Niepodległościowy escape room i gra terenowa to już tradycja, nie brakowało chętnych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę historyczną o trudnych drogach do niepodległości. Organizatorem Escape roomu i gry terenowej był pan P. Kalinowski ze swoją klasą 1e.

Na korytarzu szkolnym, przy Strefie Ciszy, można było zapoznać się z materiałami zgromadzonymi na wystawie okolicznościowej „Odzyskanie Niepodległości”. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

By podkreślić rangę tego święta wszyscy uczniowie ubrani byli na galowo, krawaty w barwach szkoły ładnie kontrastowały z bielą koszul.