13 kwietnia, w godzinach popołudniowych, w Strefie Ciszy odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach na 2023 rok. W turnieju wzięło udział 22 uczestników, w tym trzy dziewczęta. Wielu uczestników posiadało kategorie szachowe.  Osobą czuwającą nad przestrzeganiem przepisów gry była  arbiter klasy międzynarodowej FIDE (IA) Pani Agnieszka Brustman, również była zawodniczka i wielka miłośniczka szachów.
Zawody rozegrano na dystansie pięciu rund, tempem gry 10 minut na partię + 5 sek. dodawane po każdym posunięciu. Zawodnicy grali w duchu fair play i przeprowadzili wiele pięknych kombinacji szachowych zakończonych matem. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta, wielokrotnie brakowało czasu do namysłu, ale zwyciężyli najlepsi. Wszyscy zawodnicy mocno skoncentrowani  z rundy na rundę grali coraz lepiej.

Mistrzem Szkoły w Szachach na rok 2023 został Michał Syrkiewicz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Mistrzowi.