7 marca bieżącego roku uczniowie klasy 3 m mieli okazję odwiedzić Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą i obejrzeć wystawę „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”,  prezentującą powstanie, działalność i sylwetki twórców związanych ze słynną Galerią Foksal.

Zwiedzanie rozpoczęło się projekcją filmu Anny Molskiej „Wyobraźcie sobie, że istnieje prawda w sztuce” , pozwalającego prześledzić genezę założenia galerii oraz tło historyczne i społeczne jej funkcjonowania. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z dziełami twórców związanych z Galerią Foksal, takich jak Eustachy Kossakowski, Edward Krasiński czy Tadeusz Kantor.

Wizyta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przybliżyła naszej młodzieży zagadnienia związane z współczesnymi sztukami wizualnymi, pomogła wyjaśnić pojęcie i rozumienie sztuki awangardowej, poznać lepiej formy przekazu takie jak happening i performance, przedyskutować ryzyko związane z byciem artystą i łamaniem społecznych konwencji. Mamy nadzieję, że dzisiejsza wycieczka zachęci naszych  uczniów do zgłębiania tematyki związanej ze sztuką i uczestnictwa w kulturze.