Klub Europejski
Prawdziwy geograf po skończonej lekcji powinien odczuwać chęć zgłębienia omawianego tematu oraz bliższego poznania otaczającego go świata. Tak to widzieli uczniowie naszego liceum w 2001 roku. Z inicjatywy młodzieży oraz zaangażowania prof. Pawła Orzechowskiego powstał “Klub Europejski”.
Jego głównym celem było i jest szerzenie wiedzy na temat Polski oraz krajów wspólnoty europejskiej, ich kultury, tradycji czy geografii. Sam Klub może się pochwalić prowadzeniem współpracy z wieloma organizacjami proeuropejskimi (m.in. „Polską Fundacją im. Roberta Schumana) czy Wydziałem Geografii na Uniwersytecie Warszawskim. Współdziałanie z instytucjami pozaszkolnymi ułatwia członkom zdobywanie wiedzy między innymi dzięki atrakcyjnym wyjazdom zagranicznym. Organizowane są również spotkania naukowe dla młodzieży, prowadzone przez wykładowców znanych warszawskich uczelni. “Klub Europejski” uczestniczy też w wielu pozaszkolnych wydarzeniach kulturowych związanych z kultywowaniem wiedzy o Unii Europejskiej.
Cotygodniowe, piątkowe spotkania członkowskie od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem oraz stanowią fundament budowania wzajemnych relacji i pogłębiania wiedzy. Tego dnia, każdy klubowicz ma możliwość czerpania wiedzy od rówieśników, starszych kolegów, czy z prezentacji prowadzonych przez Profesora. Odbywa się to przez niezliczoną ilość aktywności i gier edukacyjnych, przygotowywanych przez klubowiczów. Nie brakuje też konkursów i zdrowej rywalizacji.
Klub Europejski nie jest zwykłą formą zajęć pozalekcyjnych. Tworzy grupę ludzi o wspólnych pasjach i podobnym podejściu do otaczającego nas świata – Wspólnotę, dzięki której młodzi ludzie poznają wartości pozwalające z dnia na dzień zmieniać świat na lepsze.