Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów

XXXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa

Rok szkolny 2021/22

 

Tymoteusz Wyrwa – kl. 2c, Mateusz Kasprzak – kl. 3d1 – dyplom laureata „Mistrza Logicznego Myślenia” w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia 2022

Franciszek Dylewski – kl.2c, Marianna Olszewska – kl. 3d1, Oliwier Rowiński – kl. 3d1, Zuzanna Sakowska – kl. 3d1 – dyplom wyróżnienia „Eksperta Logicznego Myślenia” w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia 2022

Michelle Wendykier – kl. 2a – I miejsce w walkach oraz I miejsce w technikach specjalnych podczas Grand Prix Polski Juniorów w Taekwon-Do ITF

Reprezentacja szkoły w piłce siatkowej dziewcząt w składzie: Milena Malinowska, Natalia Preder, Karolina Mrówka, Alicja Czajka, Oliwia Piwowarczyk, Katarzyna Rogińska, Natalia Radziwon, Aleksandra Rafalska, Lucyna Lecyk, Maria Sinczak, Lena Skrzypiec, Blanka Chylińska – Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe

Reprezentacja szkoły w piłce siatkowej chłopców w składzie: Mateusz Derelkowski, Jan Socharski, Szymon Łapkiewicz, Michał Chrzan, Marcin Kalinowski, Jan Okliński, Jakub Derelkowski, Patryk Paszkowski, Wiktor Jastrzębski, Krzysztof Wolski, Maks Fiszer – Mistrzostwo dzielnicy Praga Południe

Adam Małolepszy – kl. 3a – złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Judo

Reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt w składzie: Magda Ptak, Zuzanna Tkaczyk, Anna Świstak, Wiktoria Czapska, Alicja Kuśmierska, Nadia Jednorodna, Anna Szczypek, Amelia Ogórek, Blanka Walerych, Blanka Chylińska, Sara Powroźnik, Zuzanna Szczepaniak, Magda Szewczyk, Patrycja Wiśnik, Zofia Malesa – drugie miejsce w Mistrzostwach Pragi Południe

Filip Orlik – kl. 3M – trzy medale w zawodach Pucharu Polski w snowboardzie: srebrny w konkurencji Big Air w kategorii wiekowej młodzieżowiec, srebrny i brązowy  w dwóch edycjach zawodów w konkurencji Snowboard Cross w kategorii wiekowej junior; drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Snowboard Cross

Magdalena Bekas – kl. 2c i Karolina Borowska – kl. 1d, dyplomy laureata w zimowej edycji Olimpiady Przedmiotowej z Języka Niemieckiego Olimpus

Tymoteusz Wyrwa, Franek Dylewski – kl. 2c  i Michał Syrkiewicz – kl. 3c, wyróżnienie w konkursie fizycznym „Lwiątko”

Michelle Wendykier  – kl. 2a, II-vice mistrzostwo w Pucharze Polski w Teakwondo  w technikach specjalnych i walkach

Karolina Borowska – kl. 1d,  I miejsce i dyplom laureata, w jesiennej edycji Olimpiady Przedmiotowej z Języka Niemieckiego Olimpus

Bianka Kicior – kl. 1a, Justyna Grochowska – kl. 1d, dyplomy laureata w jesiennej edycji Olimpiady Przedmiotowej z Języka Niemieckiego Olimpus

Kajetan Moczydłowski – kl. 2d  wraz z kolegami z drużyny zajął III miejsce i zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w szabli

Hanna Czerniawska – kl. 2e, III miejsce w konkursie na plastyczną interpretację powieści Miguela de Cervantesa „Don Quijote en mi imaginación”

Gabriela Rzępołuch – kl. 3e, I nagroda w międzynarodowym konkursie muzycznym na Festival&Contest International competition for musical and vocal performers (Rimini, Italy)

Michelle Wendykier – kl. 2a, trzy złote medale w Mistrzostwach Warszawy Juniorów w Taekwon-Do w kategoriach: walki, układy mistrzowskie i techniki specjalne

Michelle Wendykier – kl. 2a,  złoty medal w walkach juniorek na XV Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup

 

 

rok szkolny 2020/2021

 

Piotr Hoffman – kl.2E,  finalista Olimpiady Teologii Katolickiej

Kinga Łajca – kl. 3B,  finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO

Amelia Bartnicka – kl. 2A,  I miejsce w  Międzynarodowym Konkursie dla młodzieży „Cmentarze żydowskie” organizowany przez European Jewish Cemetery Intiative i Centropę

Piotr Stepulak – kl.2e,  finalista Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla młodzieży „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały wszechświat” organizowanego przez Centrum Współpracy Bułgarsko- Żydowskiej Alef pod patronatem Muzeum Polin

Martyna Żygólska – kl.2E, I miejsce w IX Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie

Zofia Łaszczuk – kl. 1d,   II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recenzji Książki „ Wszystkie książki mówią”

Anna Lipiec – kl. 2m, III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej
w Językach Obcych  „ Odpowiednie dać obce słowo”

Julia Młotkowska – kl.2D, I miejsce w V Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta (kategoria fotograficzna)

Alicja Biernat – kl. 2A, I miejsce w V Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta (kategoria plastyczna)
Rozalia Gołębiewska – kl. 2E, wyróżnienie  w V Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta (kategoria fotograficzna)

Karol Zagórowski – kl. 2A, wyróżnienie w V Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta (kategoria plastyczna)
Michelle Wendykier – kl. 1a, I miejsce w 27 Mistrzostwach Polski TAEKWON – DO Juniorek Młodszych

Filip Orlik – kl. 2M, tytuł Mistrza Polski Juniorów i złoty medal Pucharu Polski w Snowboardcross

Zofia Łaszczuk – kl.1d –  brązowy medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szachach Klasycznych

Zofia Łaszczuk – kl. 1d,  I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w Szachach Klasycznych

rok szkolny 2017/18

 

Laura Kędzierska – II etap Olimpiady Języka Niemickiego

Julia Hadrych – II etap Olimpiady Języka Francuskiego

Jakub Jaworski – II etap Olimpiady Języka Angielskiego
Karol Oberda – II etap Olimpiady Języka Angielskiego
Wiktoria Romańska – II etap Olimpiady Języka Angielskiego

Anna Maleszyk – II etap LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie

Anna Maleszyk – II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

Mikołaj Trawiński – II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym

Maciej Perzyński – II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Europie „My w Europie”

Julia Najechalska – Ogólnopolski Konkurs „Niepodległość. Tradycja i współczesność”

Piotr Prusiński – Laureat Konkursu irlandzkiego
Anaelle Putresza – Laureatka Konkursu irlandzkiego

Pola Bińkowska – II miejsce w VI Warszawskim Konkursie Wiedzy o Filmie

Lena Kossobudzka – Wyróżnienie w Konkursie Interpretacji Wierszy i Obrazów

Aleksandra Kalinowska – Wyróżnienie w Praskim Konkursie Patriotycznym
Julia Banaś – Wyróżnienie w Praskim Konkursie Patriotycznym

Krzysztof Watras – Wyróżnienie w konkursie „Wisła w obiektywie” zorganizowanym przez Muzeum Sportu i Turystyki

rok szkolny 2016/2017

Tomasz Kamiński- laureat konkursu matematycznego
Jan Jędrzejewski – finalista konkursu polonistycznego
Aleksander Małkowski – finalista konkursu matematycznego
Julia Rajtor – laureatka konkursu polonistycznego
Jan Bogdański – finalista konkursu polonistycznego
Julia Kornaszewska – finalistka konkursu polonistycznego
Kinga Kuźmińska – finalistka konkursu polonistycznego
Zofia Rozbiecka – finalistka konkursu polonistycznego
Anna Twarowska – finalistka konkursu polonistycznego
Jan Jędrzejewski – laureat konkursu fizycznego
Michał Gromadzki – laureat konkurs fizycznego
Wojciech Bombała – finalista konkursu fizycznego
Michał Zatorski – finalista konkursu geograficznego
Maciej Pancewicz – finalista konkursu historycznego
Jan Bogdański – Laureat Konkursu Języka Angielskiego
Mateusz Tomaniak – finalista Konkursu Języka Angielskiego

rok szkolny 2015/2016

Jan Jędrzejewski – Laureat Konkursu Alfik Matematyczny
Katarzyna Deleska- Laureatka Konkursu Warszawski Stożek
Katarzyna Deleska – finalistka Konkursu Matematycznego
Karol Sazonow- finalista Konkursu Warszawski Stożek
Michał Pocięgiel – finalista Konkursu Warszawski Stożek
Bartłomiej Wnuk – finalista Konkursu Biologicznego
Anna Sztanga – finalistka Konkursu Chemicznego
Jakub Jaworski – finalista Konkursu Języka Angielskiego
Dorota Kacprzyk – laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistóww roku szkolnym 2015/16
Jakub Jaworski – laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów w roku szkolnym 2015/16
LukaszBrierre – laureat Konkursu Plastycznego „Stulecie przyłączenia Saskiej Kępy, Grochowa i Gocławia do Warszawy” w roku szkolnym 2015/16
Michał Pocięgiel – laureat Konkursu Plastycznego „Stulecie przyłączenia Saskiej Kępy, Grochowa i Gocławia do Warszawy” w roku szkolnym 2015/16

rok szkolny 2014/15

Katarzyna Deleska – laureatka Konkursu Matematycznego
Maksymilian Kiryluk – laureat Konkursu Fizycznego
Nina Kusiak – laureatka Konkursu Polonistycznego
Mikołaj Lipiński – finalista Konkursu Polonistycznego
Józef Skowroński – laureat Konkursu Języka Francuskiego
Jan Wróbel – laureat Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” roku szkolnym 2014/15

rok szkolny 2013/2014

Kacper Łęcki – laureat Konkursu Fizycznego
Kacper Łęcki – laureat Konkurs Matematycznego
Justyna Chwiejczak – laureatka Konkursu Chemicznego
Natalia Kielmel – finalistka Konkursu Języka Angielskiego
Justyna Łosiewicz – finalistka Konkursu Chemicznego

rok szkolny 2012/2013

Jan Szolc – laureat Konkursu Geograficznego
Krzysztof Rutkowski – laureat Konkursu Historycznego
Karolina Kaczmarczyk – laureatka Konkursu Biologicznego
Sebastian Zarejko – finalista Konkursu Języka Francuskiego
Zofia Augustyńska – finalistka Konkursu Fizycznego
Mateusz Chmielewski – finalista Konkursu Geograficznego
Katarzyna Niemyjska – finalistka Konkursu Języka Angielskiego
Katarzyna Niemyjska – finalistka Konkursu Języka Niemieckiego
Katarzyna Niemyjska – finalistka Konkurs Geograficznego

rok szkolny 2011/2012

YohannFigueiraPutresza- laureat Konkursu Języka Francuskiego
Joanna Seweryn – laureatka II Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistóww roku szkolnym 2011/12

rok szkolny 2010/2011

Agnieszka Orzeł – laureatka Konkursu Kultury Klasycznej
Karolina Makowska – finalistka Konkursu Kultury Klasycznej
Michał Jakub Zadroga – laureat Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Juliana Kaczorowska – finalistka I Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów w roku szkolnym 2010/11
Karolina Makowska – finalistka I Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów w roku szkolnym 2010/11
Jessica Sara Pierzchała – finalistka Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości”
Waleria Siekierzyńska – finalistka Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości”
Justyna Helena Skoczek – finalistka Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości”
Paweł Gocłowski – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w roku szkolnym 2010/11
Ewa Wyględowska – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w roku szkolnym 2010/11

rok szkolny 2009/10

Katarzyna Trejda – finalistka Konkursu Geograficznego
Gabriela Dzięgiel – laureatka Konkursu Kultury Klasycznej
Maria Gacyk – laureatka IV edycji Warszawskiego Konkursu Matematycznego „Stożek”
Mateusz Zadroga – laureat Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Karol Popławski – laureat Konkursu Chemicznego „Kwas”
Łukasz Risso – finalista Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

rok szkolny 2007/2008

Jakub Orliński – finalista Konkursu Fizycznego
Arleta Grabowska – laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2007/08
Ignacy Wojdyłło – laureat VI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2007/08

rok szkolny 2006/2007

Małgorzata Trejda – finalistka Konkursu Kultury Klasycznej
Katarzyna Wiśniewska – laureatka Konkursu Kultury Klasycznej
Jakub Orliński – laureat I edycji Warszawskiego konkursu Matematycznego „Stożek” w roku szkolnym 2006/07

rok szkolny 2003/2004

Katarzyna Sawicka – laureatka Konkursu Informatycznego Logia 04
Marta Jarczewska – finalistka Warszawskiego Konkursu Matematycznego
Maciej Strzelecki – finalista Warszawskiego Konkursu Matematycznego

rok szkolny 2002/2003

Katarzyna Sawicka – finalistka Konkursu Matematycznego

rok szkolny 2001/2002

Monika Kobosko- finalistka Konkursu Fizycznego
Dominik Jarczewski – laureat Konkursu Chemiczno –Fizycznego im. T. Tatarkiewiczaw roku szkolnym 2001/02
Monika Kobosko- finalistka Konkursu Chemiczno – Fizycznego im. T.Tatarkiewiczaw roku szkolnym 2001/02