Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski 

W naszej szkole od lat prężnie działa Samorząd Uczniowski. W jego skład wchodzą przedstawiciele poszczególnych klas zwani Senatorami, do ich zadań należy współpraca z przewodniczącymi Samorządów Klasowych oraz informowanie swoich klas o podejmowanych w szkole działaniach. 

Jako czwarta władza wykonawcza w szkole oraz reprezentacja wszystkich uczniów, jesteśmy inicjatorami wielu wydarzeń naukowych i kulturalnych na arenie szkolnej i poza nią, a nasze działania mają na celu stworzenie w XXXV LO przestrzeni przyjaznej wszystkim uczniom.

Głównymi organami samorządu są sekcje zadaniowe, a także Prezydium składające się z Prezydenta SU, jego Zastępców, Sekretarza i Skarbnika. 

Spotykamy się regularnie na zebraniach SU, które cieszą się bardzo wysoką frekwencją, co świadczy o chęci Prusaków do działania.

Od lutego 2020 r. prowadzimy stronę @Prus_Samorzad na Instagramie, gdzie publikujemy ogłoszenia i informacje o wydarzeniach i akcjach prowadzonych przez Samorząd Uczniowski.

Koordynatorem Samorządu Uczniowskiego jest p. Jolanta Szewczyk

Rzecznikiem Praw Ucznia jest p. Karolina Sielużycka-Budka

W naszym Liceum wspieranie uczniów uzdolnionych przyjmuje następujące formy:

  1. Współpraca z uczelniami wyższymi i instytucjami naukowymi – udział w zajęciach i warsztatach laboratoryjnych na uczelniach wyższych i w instytucjach naukowych, wykłady pracowników uczelni w szkole.
  2. Szkolny system tutoringu nauczyciele – tutorzy reprezentujący różnorodne dziedziny wiedzy w ramach indywidualnej opieki wspierają uczniów w rozwoju aktywnej postawy oraz zainteresowań. Pomagają osiągać sukcesy nie tylko na polu naukowym.
  3. Realizacja indywidualnego toku nauki i indywidualnego programu nauki – najzdolniejsi uczniowie realizują indywidualne ścieżki rozwoju na podstawie opracowanych specjalnie dla nich programów.
  4. Programy autorskie – programy nauczania, programy dla grupy, indywidualne programy dla ucznia.
  5. Koła zainteresowań i koła naukowe – związane z programami autorskimi nauczycieli.
  6. System stypendiów naukowych i socjalnych – corocznie uczniowie otrzymują stypendia naukowe i sportowe, stypendia Rady Rodziców szkoły, stypendia Prezesa Rady Ministrów.
  7. Obozy naukowe – obozy wyjazdowe (np. obozy naukowe geograficzne i kulturowe), jednodniowe wyjazdy naukowe (obozy fizyczne, biologiczne) obozy stacjonarne realizowane w laboratoriach SGGW lub w szkole przez pracowników naukowych.
  8. Konkursy i olimpiady – udział młodzieży w konkursach i olimpiadach
  9. Prace badawcze –prace badawcze m.in. w ramach Koła Młodych Fizyków, przygotowujące do olimpiad z przedmiotów przyrodniczych
  10. Seminaria/warsztaty akademickie – realizowane w szkole w ramach Festiwalu Naukowego, Twórczych Spotkań Humanistycznych, Tygodnia Kultury
  11. Projekty – indywidualne lub grupowe, przedmiotowe lub interdyscyplinarne.
  12. Współpraca dydaktyczno-naukowa z absolwentami szkoły – wykłady, zajęcia dla uczniów szkoły prowadzone przez absolwentów szkoły, wyróżniających się i osiągających sukcesy jako studenci, pracownicy naukowi, odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach życia.
  13. Imprezy szkolne i pozaszkolne – ściśle związane z programami autorskimi, np. Prus Expo, Twórcze Spotkania Humanistyczne, dni nauki, np. Dzień Geografii, Dzień Języków Obcych oraz inne  imprezy rozwijające pozaszkolne zainteresowania.
  14. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna – dla uczniów zdolnych, także dla ich rodziców i nauczycieli, realizowana przez psychologa i pedagoga szkolnego we współpracy z instytucjami wspierającymi.

Struktura Samorządu Uczniowskiego:
Rok szkolny 2021/2022

  • Prezydent – Janusz Jakub
  • Wiceprezydenci – Damian Chmielewski i Katarzyna Kroszka
  • Sekretarz – Zuzanna Tkaczyk-Cichowlas
  • Skarbnik – Olga Małecka

Szefowie wydziałów:

  • Wydział Promocji – Damian Chmielewski i Katarzyna Kroszka
  • Wydział Rozwoju – Magdalena Bakoń i Marta Małek
  • Wydział Eventowy – Olga Małecka i Natalia Jachacy
  • Wydział Wolontariacki – Małgorzata Kasprzyk

Senatorowie

  • Klasa 1a – Krzysztof Malinowski
  • Klasa 1b – Weronika Maślany
  • Klasa 1c – Barbara Kąsowska
  • Klasa 1d – Justyna Grochowska
  • Klasa 1e – Nina Kocko
  • Klasa 1m – Michał Jędrzejowski
  • Klasa 2a – Matylda Tomoń
  • Klasa 2b – Ryszard Sikora
  • Klasa 2c – Marta Małek
  • Klasa 2d – Anna Niewiadomska
  • Klasa 2e – Dariusz Kałabun
  • Klasa 2m – Hanna Lasota
    • Klasa 3a – Maksymilian Stankowski
    • Klasa 3b – Nina Dmochowska
    • Klasa 3c – Mateusz Baca
    • Klasa 3d1 – Oliwia Rozwadowska
    • Klasa 3d2 – Alicja Bartoszewicka
    • Klasa 3e – Julianna Orlik
    • Klasa 3m – Katarzyna Kroszka
    • Klasa 3A – Olga Małecka
    • Klasa 3B – Zuzanna Szczepaniak
    • Klasa 3C – brak wybranego reprezentanta
    • Klasa 3D – Magdalena Bakoń
    • Klasa 3E – Emilia Przybysz
    • Klasa 3M – Maja Dwornikowska
    Wielkość czcionki
    Kontrast