Świętujmy Dzień Niepodległości

By uczcić Święto Niepodległości  uczniowie wspólnie z nauczycielami zainicjowali szereg działań. Odbyły się one w przeddzień 11 listopada zgodnie z procedurami przeciwdziałania Covid 19.

W Strefie Ciszy odbyło się spotkanie  poetycko-muzyczne, uczestnicy wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Uczestnictwo w uroczystości dało młodzieży możliwość chronologicznego przypomnienia sobie, czemu Polska i Polacy musieli stawić czoła, abyśmy mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju. Finałowym akcentem spotkania było ogłoszenie i rozdanie nagród zwycięzcom konkursu o tematyce “Czym Polska i Polskość mogą być dla młodego człowieka?”. Szczególnie wyróżnione zostały prace Amelii Jaworek i Julii Więch z klasy 1e, natomiast bezapelacyjnie zwycięzcą konkursu została Kamila Kłobuch z klasy 2e.

Podczas przerw można było oglądać wystawę okolicznościową „Droga do Niepodległości” oraz wystawę prac laureatów ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na najlepszy plakat nawiązujący do 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni do „Biegu dla Niepodległej” (biegu lub spaceru, wg chęci i możliwości). Każdy uczestnik miał do pokonania na boisku szkolnym dystans około kilometra.

Punktualnie  o 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na boisku szkolnym i wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Cały dzień reprezentanci klas mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w historycznym escape roomie przygotowanym przez uczniów klasy 3e pod opieką p. Kalinowskiego. Tajemniczym escape roomem była biblioteka.

Różnorodność działań podjętych przez społeczność szkolną dała możliwość uczczenia Święta Niepodległości w naszej szkole w sposób podniosły i radosny.

zdjęcia: Anastazja Borys, Katarzyna Kroszko