Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ze względu na przedłużający się remont w Szkole Podstawowej nr 60 przy ul. Zbaraskiej 3 w Warszawie oraz bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie Szkoły, w okresie od 30 lipca 2018 roku do 14 sierpnia 2018 roku oraz od  30 lipca 2018 roku do 17 sierpnia 2018 roku wakacyjny dyżur oddziału przedszkolnego i Wakacyjna Placówka Edukacyjna uruchomiona w ramach  Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018”, zostały tymczasowo przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 72 przy ul. gen L. M. Paca 44 w Warszawie.

Podręczniki 2018/2019

Szkolny zestaw podręczników  -  (pobierz)

Gratulujemy wszystkim kandydatom zakwalifikowanym do naszej szkoły
i zapraszamy w dniach 6 - 11.07 z następującymi dokumentami:
1. oryginałem świadectwa ukończenia gimnazjum
2. oryginałem świadectwa egzaminu gimnazjalnego
3. 2 podpisanymi zdjęciami
4. kartą zdrowia
6. deklaracją do odpowiedniej klasy

PRUSAKI W ZACHĘCIE

Uczniowie XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prus podsumowują swoją tegoroczną  przygodę z Programem WARS i SAWA.
    W lutym, marcu i kwietniu uczestniczyliśmy w warsztatach w Zachęcie.
    Pierwsze zajęcia to spotkanie z twórczością bardzo cenionego przez nas Wilhelma Sasnala.
    W marcu zwiedzaliśmy wystawę PRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA. WIZJE I PRAKTYKI MODERNIZACJI SPOŁECZNYCH PO ROKU 1918.
    Wystawa to bardzo ciekawa wędrówka po dwudziestoleciu międzywojennym.

Zgodnie z harmonogramem zapisy na wolne miejsca rozpoczynają się 21 czerwca br. od godziny 12.00.
    Zapisy będą trwały przez cały okres trwania wakacji tj. do 31 sierpnia 2018 r. Decyzja o przyjęciu podejmowana jest w szkole, która organizuje Lato w Mieście 2018

Koło młodego fizyka

Chętni uczniowie z klas 2C i 1C realizowali 2 pozaszkolne projekty fizyczne

1.„Otwarta pracownia fizyczna” - w ramach projektu Wydziału Fizyki UW i Biura Edukacji „Ochota na naukę”

W ramach tego projektu uczniowie konstruowali nowe pomoce naukowe pokazujące zjawiska fizyczne  oraz dokonali napraw uszkodzonych pomocy z pracowni fizycznej.
    Uczniowie w drodze konkursu zdobyli grant finansowy Biura Edukacji na realizację tego projektu

„I Ty zostaniesz naukowcem”

Społeczność  XXXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa serdecznie dziękuje
    Panu Jarosławowi Karczowi, zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga - Południe,
    za okazaną pomoc w organizacji wyjazdu naukowego i rozbudzanie naukowych  pasji młodzieży.

W czasie siedmiodnowego wyjazdu do bazy terenowej Uniwersytetu Warszawskiego w Urwitałcie przeprowadziliśmy następujące badania:

11 czerwca 2018

Rządowy program „Dobry Start” – inauguracja kampanii informacyjnej
    Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w Poznaniu i wiceminister Marzena Machałek w Opolu rozpoczęły dziś kampanię informacyjną rządowego programu „Dobry Start”.

Re-connecting Europe - challenges and opportunities for better integration
    #reconEurope
    #europeforcitizens

27 kwietnia 2018 odbyła się kolejna premiera szkolnego teatru „W piątek wieczorem”

Spektakl  „Iwona księżniczka korporacji” autorstwa tegorocznej maturzystki naszej szkoły Klary Wojnickiej zainspirowany tekstem Witolda Gombrowicza.

Autorka przeniosła akcję w czasy współczesne i zaprezentowała problemy ludzi pracujących w  korporacji. Przedstawienie było i zabawne i poruszające bardzo poważne problemy.

Wystąpili: Łukasz Dybek, Maja Erhardt, Szymon Kleszcz, Julia Kuch, Zuzanna Palkowska, Katarzyna Pruszyńska, Klara Wojnicka