Drodzy Uczniowie, Rodzice i Absolwenci,

My, nauczyciele XXXV LO im. Bolesława Prusa, solidarni z uczniami, chociaż trwa strajk, przystąpiliśmy do pracy w komisjach egzaminacyjnych, pomogliśmy
w organizacji egzaminów, wystawiliśmy oceny maturzystom. Spotykamy się z tymi, którzy tego potrzebują.

Gra "Powstań i biegnij"
       21 marca w naszej szkole w ramach IX Twórczych Spotkań Humanistów, została rozegrana historyczna gra terenowa "Powstań i biegnij".
Biorące udział w grze drużyny musiały odnaleźć 6 ukrytych punktów, a następnie rozwiązać zadania związane z historią Powstania Styczniowego.
Grę przeprowadziła i przygotowała klasa I E.
Zwycięską drużyną okazała się ekipa z klasy I B: Łukasz Dymowski oraz Maciej Grzeszek.
Gratulujemy!

Gratulacje!
Reprezentantki  naszego gimnazjum już po raz drugi z rzędu, zajęły pierwsze miejsce w dzielnicy  Praga Poludnie w piłce  siatkowej.
 Drużyna w składzie:
Matylda Woźny- kapitan
Natalia Preder
Marika Czarnota
Lucyna Lecyk
Weronika Studzińska
Alicja Czajka
Karolina Mrówka
Lena Kuryłowicz
Natalia Adamowicz
WARSZTATY HISTORYCZNE  "DYLEMATY POWOJNIA"
18 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty organizowane przez Instytutu Witolda Pileckiego w Warszawie.
Uczniowie mogli zagrać w nową stworzoną przez instytut grę decyzyjną - "Dylematy powojnia!"

W dniach 19, 20 i 21 marca w XXXV LO im. Bolesława Prusa trwają IX Twórcze Spotkania Humanistów

Uczniowie uczestniczą w warsztatach i przysłuchują się wykładom, biorą udział w konkursach.

DORADZTWO ZAWODOWE

W procesie edukacji doradztwo i orientacja zawodowa wpisują się w plan wychowawczy szkoły. Do funkcji doradztwa zawodowego zalicza się: kierowanie, doradzanie, sugerowanie, pomaganie w wyborze takiej ścieżki edukacyjno-zawodowej, która zagwarantuje pełny rozwój osobowy, czyli samorealizację.
Dlatego też zadaniem doradcy zawodowego w gimnazjum jest pomóc uczniom w przygotowywaniu się do trafnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej

Konkurs „Od geografii do chemii”

Zapraszamy na spotkania informacyjne dla kandydatów:

24 kwietnia, godz.17.00 - dla absolwentów gimnazjum
25 kwietnia, godz.17.00 - dla absolwentów szkoły podstawowvej

W sobotę odbył się w naszej szkole Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej

Mistrzynie Dzielnicy w koszykówce szóste w Warszawie!!!

Nasze koszykarki, Mistrzynie Dzielnicy, zajęły 6. miejsce w Mistrzostwach Warszawy LII Olimpiady Młodzieży. Po dramatycznym, pasjonującym i pełnym emocji turnieju uplasowały się ostatecznie w pierwszej szóstce Warszawy, tuż za szkołami sportowymi i profesjonalnymi klubami. Dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę, jak i naszą dzielnicę.

Zespół wystąpił w składzie:

1.Milena Szczepanik - kapitan zespołu
2. Katarzyna Balas