Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie klas pierwszych

Prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi rozpoczęcia nauki w naszym Liceum.

2 września 2019 r o godz. 9.00 uczniowie klas I ogólnodostępnych, czyli 1B, 1C, 1 D, 1E (liceum trzyletnie)  i 1b, 1c, 1d1, 1d2, 1e (liceum czteroletnie) napiszą test poziomujący z języka angielskiego, a następnie na podstawie uzyskanych wyników zostaną zakwalifikowani do poszczególnych grup językowych.

Z przyjemnością informuję, że od 1 września 2019 roku
w naszej szkole otwieramy oddziały międzynarodowe dla trzyletniego i czteroletniego liceum.

Decyzja Ministra Edukacji Narodowej wydana 14 czerwca 2019r. zakończyła procedurę tworzenia oddziałów międzynarodowych
w XXXV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bolesława Prusa.

Opis oddziałów znajdziecie Państwo w systemie rekrutacyjnym.

Koło Młodego Fizyka - prezentacja projektu na UW

Projekt edukacyjny „Wyjazd naukowy do Urwitałtu”

W dniach 20-26 maja 2019 r. uczniowie klasy 2D uczestniczyli w wycieczce do Bazy Badawczej UW w Urwitałcie, aby dowiedzieć się, jak wygląda praca biologa w praktyce. Poprzez obserwację otaczającej przyrody pod bacznym okiem opiekunów, zdobyli doświadczenie m.in. w rozróżnianiu gatunków niektórych zwierząt oraz orientacji w terenie. Mieli także okazję opracować oraz zaprezentować wyniki badań biologicznych podczas seminarium naukowego. Dzięki współpracy, pozytywnemu nastawieniu i zainteresowaniu uczestników, wycieczka przebiegła w wyjątkowej atmosferze.

Orientacja na Matematykę
28 maja 2019 roku po raz szósty odbył się konkurs matematyczny dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych
pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Warszawa Praga Południe.

W tym roku wyzwanie pojęło 51 uczniów z 8 szkół.
Po części indywidualnej udaliśmy się do Parku Skaryszewskiego, gdzie odbył się bieg drużynowy.
X Twórcze Spotkania Humanistów 19 – 22 marca 2019 – reminiscencje

Przez kilka dni Strefa Ciszy stała się galerią sztuki. Swoje prace zaprezentowała pani Marzena Bigaj.
19 marca uczniowie uczestniczyli w warsztatach
eco – dyeing poprowadzonych przez artystkę.
Jak mówi sama autorka prac:

IX Twórcze Spotkania Humanistów 19 – 22 marca 2019 – serwis fotograficzny

Centrum Kształcenia w Ciechanowie Zakładu Doskonalenia w Warszawie wraz z Krajową
Federacją Sportów Elektronicznych pragnie serdecznie zaprosić uczniów szkół
podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół średnich do wzięcia udziału w III Edycji
turnieju Rush Tournament ZDZ Ciechanów.

Wpisowe od drużyny wynosi 50 zł, które pokrywają uczestnicy turnieju. Sposób
płatności wpisowego jest opisany w regulaminie par. 2 pkt. 3

Święto Saskiej Kępy 25 maja 2019

estrada szkolna

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się śpiewająco na szkolnej estradzie
podczas Święta Saskiej Kępy.

Tegoroczne hasło święta „Jak dobrze mieć sąsiada” zainspirowało nasz program muzyczny   „Nauczmy się żyć obok siebie”, w którym wykorzystaliśmy bardziej lub mniej znane teksty związane z sąsiedztwem oraz życiem i mieszkaniem obok siebie.

,,Legendy i Mity Starego Kontynentu”- korzeniami kultury europejskiej

To już 19 edycja Prus Expo!!! W tym roku projekt edukacyjny przybliżył uczniom naszej szkoły, początki kultury i cywilizacji europejskiej. Połączenie zabawy , wspólnych działań, przygotowanie projektów i lekcji odgrywa ważną rolę w integrowaniu szkoły. Uczniowie klas pierwszych zgłębili wiedzę na temat poszczególnych mitologii etnicznych, takich jak ( Bałtowie, Celtowie, Germanie, Romanie, Słowianie, Galowie, Hellenowie).Natomiast uczniowie klas drugich szczegółowo rozważali problematykę tematów mitycznych, zagadkowych, niejasnych nurtujących obecne pokolenia.