Serdecznie zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
do udziału w konkursie na najlepsze tłumaczenie wyznaczonego tekstu literackiego lub popularnonaukowego
na język angielski oraz wyznaczonego tekstu literackiego lub popularnonaukowego na język polski.
Tym razem, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, tematem przewodnim jest wolność.

International Baccalaureate Diploma Programme

Z przyjemnością informujemy, że w sierpniu 2017 roku XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa
uzyskało status  szkoły kandydackiej  w Programie Matury Międzynarodowej (
International Baccalaureate Diploma Programme).

VIII Twórcze Spotkania Humanistyczne

We środę 8 listopada br. w naszym liceum zorganizowany zostały ósme już Twórcze Spotkania Humanistów.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i przysłuchiwali się wykładom zaproszonych gości.

Krzysztof Pacholak - autor i koordynator programów edukacyjnych w dziedzinie fotografii,
współorganizator TIFF Festiwal 2017 we Wrocławiu poprowadził zajęcia Po co nam fotografia? Co to znaczy dobre zdjęcie?

W dniu 16.11 w ramach projektu Od śrubki do satelity

realizowanego przez Centrum Badań Kosmicznych, goście z Angli i Francji przeprowadzili 2 lekcje fizyki dla naszych uczniów i zaproszonych nauczycieli.

We are the champions!

Dziewczęta z Prusa zostały mistrzyniami dzielnicy Pragi Południe w piłce nożnej reprezentując nasze gimnazjum!
Wyruszyły zatem na podbój Warszawy, a tam po kilku dniach morderczych zmagań zajęły historyczne V miejsce w Warszawie!
To najlepszy sukces prusowskich zawodniczek w dziejach Szkoły.

Biolodzy w Trójmieście. Historia, przyroda, zagadnienia ekologiczne, kultura i sport.

przelot do Gdańska (Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy)
przejazd i zakwaterowanie w SSM na ulicy Wałowej 21
Muzeum Solidarności
Zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego
Teatr Wybrzeże – spektakl pt. „Mary Page Marlowe”

Park Oliwski im. Adama Mickiewicza (okazy roślin sprowadzonych niemal z całego świata)
Koncert Organowy w Katedrze Oliwskiej
Gdański Ogród Zoologiczny
Muzeum II wojny światowej
Pomnik Poległych Stoczniowców

Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej

To już tradycja naszej szkoły, że w październiku uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszego liceum podczas uroczystości ślubowania.

Przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie w imieniu swoim i pozostałych uczniów.
Ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować symbolikę i tradycje szkoły.

Szlakiem wygasłych wulkanów.

Po raz kolejny młodzi geografowie  udali się na wyprawę naukową na Dolny Śląsk.
Głównym celem wyprawy były wulkany, ich powstawanie, działalność i wpływ na budowę geologiczną  tego regionu Polski oraz zapoznanie się ze skarbami  geologicznymi tej fascynującej krainy.

Poszukiwali w trakcie warsztatów agatów, granitów, bazaltów, riolitów, porfirów, gnejsów, piaskowców, zlepieńców, melafirów, fluorytów, kalcytów, skaleni, kwarców, biotytów. Zdobyli najpiękniejszy polski  bazaltowy wulkan zwany „ Śląską Fudżijamą”

Sieci Międzyszkolnych Otwartych Kół (SMOK)

W ramach programu Sieci Międzyszkolnych Otwartych Kół (SMOK),
w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 we wtorki na 8 i 9 godzinie lekcyjnej odbywać się będą zajęcia przygotowujące uczniów liceum do Olimpiady Języka Angielskiego.