Tradycyjnie już, w pierwszy dzień wiosny w Prusie odbył się Prus Talent

Mimo iż mogłoby się wydawać, że po tylu latach niezwykłych występów poprzeczka była postawiona bardzo wysoko,
Uczestnikom i tak udało się stanąć na wysokości zadania i zachwycić publiczność.
Występujący popisali się wyjątkowymi zdolnościami i zaprezentowali swoje niezwykłe pasje.

Wiersze w Prusie

W kwietniu budynek szkoły zamienia się w wielką bibliotekę. Szukaj wierszy ! Czytaj poezję !

Właśnie trwa kolejna edycja akcji WIERSZE W MIEŚCIE Europejskiego Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury EUNIC.
W przestrzeni miasta ( na parkanie Łazienek, kawiarniach, klubach, przystankach autobusowych, witrynach sklepowych ) pojawiają się teksty poetyckie.
Mniejszą, lokalną „odsłoną” tej akcji jest nasze działanie WIERSZE W PRUSIE.

Dzień geografii Polski.

W  poniedziałek 12 marca szkołę opanowali geografowie.
Zjednoczone siły  klas pierwszych i drugich o kierunku geograficznym urządzili pozostałym kolegom ze szkoły wielki quiz na temat znajomości geografii Polski w ramach projektów naukowych.
W różnych kategoriach – demografia, środowisko, rekordy, kultura, Warszawa można było sprawdzić swoją wiedzę.
Konkursy odbywały się na stoiskach ustawionych na korytarzu głównym liceum w czasie wszystkich przerw.

Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej.
W tym roku, w zmienionej formule zawodów, wystartowało aż 11 zespołów.
Gra toczyła się na trzech boiskach jednocześnie, gdzie zawodnicy zawzięcie walczyli o każdy punkt w meczu.
Po dramatycznych eliminacjach grupowych, wycieńczających meczach półfinałowych,
w meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły UKS PRUS i Drużyna Siergieja z przyjaciólmi.
Po zażartym pojedynku, ostatecznie zwyciężyła Drużyna Siergieja.
Trzecie miejsce zajął zespół Oli i jej kolegów kolarzy, a czwarte Drużyna Rodziców 3b.

Wykaz placówek realizujących Warszawski Program
„Lato w Mieście 2018”
w formie wakacyjnych  placówek edukacyjnych

w okresie od 25.06.2018 r. do 27.07.2018 r.

ul. gen. L. M. Paca 44

nr tel. 22 277 14 30

8 marca w murach naszej szkoły po raz kolejny odbył się Festiwal Nauki.

LAUREACI VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TRANSLATORSKIEGO

obowiązujący od 5 lutego