Aktualno┼Ťci

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br zawiesił zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach.

W zwi─ůzku z aktualn─ů sytuacj─ů zagro┼╝enia epidemiologicznego odwo┼éujemy zaplanowany na 2 kwietnia dzie┼ä otwarty dla kandydat├│w.
O mo┼╝liwo┼Ťci zorganizowania zaplanowanego na 16.04 spotkania poinformujemy w terminie p├│┼║niejszym.

Regulamin rekrutacji

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

W naszej szkole, w ramach obchodzonego 27 stycznia Mi─Ödzynarodowego Dnia Pami─Öci o Ofiarach Holokaustu, zaprezentowana zosta┼éa wystawa przygotowana przez Instytut Pami─Öci Narodowej ÔÇ×Zag┼éada ┼╗yd├│w EuropejskichÔÇŁ. Obok wystawy obejrze─ç mo┼╝na sporz─ůdzony przez uczni├│w ÔÇ×Alfabet Wojny i PokojuÔÇŁ oraz plakaty ÔÇ×Nigdy wi─Öcej wojnyÔÇŁ.

Ekspozycję przygotował p.Paweł Kalinowski z uczniami.
STUDNI├ôWKA 2020 ┬áZacz─Öli┼Ťmy odliczanie

┬áW tym roku studni├│wka odby┼éa si─Ö 25 stycznia. Sala gimnastyczna zosta┼éa pi─Öknie udekorowana, przypomina┼éa sal─Ö balow─ů. Dominowa┼éy kolory: biel, szary i granat, z kt├│rymi wspaniale kontrastowa┼éy kreacje dziewcz─ůt ubranych w d┼éugie, zwiewne suknie.
28 finał WOŚP
Siema! Cóż to było za kwestowanie! W niedzielę, 12 stycznia, nasz szkolny sztab zebrał 115 303, 44złote!

W ramach Prusowskiego sztabu, razem z naszymi uczniami zbiera┼éa Szko┼éa Podstawowa nr 120, ZS Gastronomiczno - Hotelarski i wielu wolontariuszy zapisanych online. A to nie wszystko! Specjalnymi go┼Ť─çmi byli Pan Leszek Miller z ma┼é┼╝onk─ů. Odwiedzi┼éy nas te┼╝ dwie cudowne alpaki.
┼Üwi─Ötujmy w niesko┼äczono┼Ť─ç Rok Matematyki

W ┬ápi─ůtek 13 grudnia w godzinach 8.45 - 12.50 odby┼é si─Ö DZIE┼â MATEMATYKI pod has┼éem ┼Üwi─Ötujmy w niesko┼äczono┼Ť─ç Rok Matematyki.
Zg┼é─Öbiali┼Ťmy ┬ániesko┼äczono┼Ť─ç informacji o fraktalach, paradoksach matematycznych i polskich matematykach.
Wiele dowiedzieli┼Ťmy si─Ö o polskich matematykach ogl─ůdaj─ůc wystaw─Ö zatytu┼éowan─ů Wielcy Matematycy.

Globalna mobilizacja w Prusie!

Czy warto studiowa─ç nauki humanistyczne?

┬áW strefie Ciszy odby┼éa si─Ö debata oxfordzka , podczas ┬ákt├│rej pr├│bowano ┬áodpowiedzie─ç na pytanie: Czy warto studiowa─ç nauki humanistyczne?.Z tematem, wybranym przez uczni├│w spo┼Ťr├│d wielu innych, ┬ázmierzyli ┬ási─Ö przedstawiciele klas pierwszych. Debata wzbudzi┼éa du┼╝o emocji w┼Ťr├│d debatuj─ůcych i publiczno┼Ťci, gdy┼╝ wielu nastolatk├│w zmaga si─Ö z problemem wyboru kierunku studi├│w. Do debaty uczni├│w przygotowa┼é pan prof. Micha┼é Wagner.

Tea time z Olg─ů Tokarczuk